Agjencia Zhurnal.mk.

Gërvalla takohet me ministrin britanik për Evropë

Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla është takuar me ministrin britanik për Evropë, Leo Docherty në kuadër të Forumit Diplomatik.

Kjo është bërë e ditur nga Gërvalla përmes një postimi në rrjetin social ‘X’.

Sipas njoftimit të Gërvallës, ata kanë diskutuar për bashkëpunimin mes Kosovës dhe Mbretërisë së Bashkuar.

Ndryshe, Forumi Diplomatik i Antalisë është takim i nivelit të lartë, në të cilin adresohen sfidat ndërkombëtare dhe në të cilin marrin pjesë liderë shtetesh, diplomatë dhe akademikë. Forumi i sivjetëm do t’i zhvillojë punimet prej 1 deri më 3 mars.

Related posts

Ministri i Mbrojtjes ngre shqetësime mbi tensionet Kosovë-Serbi

Xh M

Bora zbardhi Strazhën

Xh M

Një person gjendet pa shenja jete në Batllavë të Podujevës

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky