Agjencia Zhurnal.mk.

Gerrard për rikthimin në Liverpool: Luajmë vetëm për tre pikë

Trajneri i Aston Villas, Steven Gerrard ka thënë se ata do të synojnë të sulmojnë Liverpoolin nesër (e shtunë) dhe të fitojnë ndeshjen.

 

Gerrard u pyet për stilin e lojës së Villa dhe se si mund t’i shkaktojnë probleme Liverpoolit në ndeshjen e vlefshme për Ligën Premier.

“Ne jemi në maksimumin tonë kur luajmë me agresivitet të kontrolluar dhe jemi në pjesën e përparme”, ka thënë fillimisht Gerrard.

“Në këtë nivel, nëse jeni pasiv në çdo pjesë të fushës, mund të ndëshkoheni shpejt”.

“Ne jemi një ekip i mirë, kemi lojtarë të mirë, jemi një kërcënim dhe duam ta bëjmë sa më të vështirë që të mundemi për Liverpoolin”.

Gerrard shtoi se ai thjesht do të përpiqet të marrë rezultatin e duhur për Villan pas kthimit të tij në Anfield.

“Unë me të vërtetë respektoj dhe kuptoj gjithë zhurmën rreth lojës për arsye të dukshme”.

“Zhurma është që njerëzit e tjerë të emocionohen. Për mua, ka të bëjë me përgatitjen e ekipit në mënyrën më të mirë që mundem, të përpiqem të marr një rezultat pozitiv për Aston Villa”.

“Për të gjithë të tjerët, është një rast masiv. Për mua, janë tre pikë, është një lojë e madhe futbolli dhe janë 90 minuta në të cilat duhet të fokusohemi”, përfundoi anglezi

Related posts

Joe Rogan pretendon se numërimi i stërzgjatur për Furyn kundër Wilderit ishte për shkak të gabimit ose korrupsionit

D V

Tottenhami arrin marrëveshje me Barcelonën për Emerson Royal

D V

Gjashtë hapat që duhet t’i ndjekë Newcastle për t’u bërë Manchester City i ri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More