Agjencia Zhurnal.mk.

Gerrard në garë për të marrë drejtimin e Wiganit

Trajneri anglez, Steven Gerrard ka hyrë në garë për t’u bërë trajneri i ri i klubit nga Championship, Wigan Athletic.

 

Koha e tij në Aston Villa përfundoi në fund të tetorit pas 11 muajsh në krye dhe tani ai është në kërkim të një roli të ri.

Pasi ka trajnuar në futbollin skocez dhe më pas në Ligën Premier, ndoshta një hap poshtë në Championship mund të jetë një lëvizje e përsosur për Gerrard për të mësuar si menaxher.

Wigan shkarkoi Leam Richardson pas tetë ndeshjesh pa fitore, pavarësisht faktit se ai nënshkroi një kontratë të re tre-vjeçare vetëm disa javë më parë.

Ata triumfuan me një gol të vonshëm nga Curtis Tilt kundër Blackpoolit sot për të fituar 2-1, në një fitore që kaloi përpara Blackpool-it në vendin e 22-të, si dhe barazoi me West Brom, i cili qëndron një vend më lart.

Përderisa ende nuk ka raporte zyrtare që e lidhin ish-trajnerin e Villas me këtë rol, ai është renditur lart në listën e kandidatëve të mundshëm nga lojtarët.

Sipas Skybet, Gerrard po garon për të marrë drejtimin me emra si Duncan Ferguson, Sean Dyche, Shaun Maloney dhe Rob Edwards.

Gerrard cilësohet si zgjedhja ‘magjepsëse’, por mbetet për t’u parë nëse ai do të bëjë një hap mbrapa për sa i përket ligës që dëshiron të menaxhojë.

Related posts

Ancelotti: Reaguam dhe mbetëm në lojë, tifozët tanë duhet të jenë gati për ndeshjen e kthimit

D V

De Jong i ofron mbështetje Koemanit: Ndryshimi i trajnerit nuk është zgjidhja

D V

Mane i lumtur në Bayern Munich

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More