Agjencia Zhurnal.mk.

Gerhard Progni shpallet ‘Ylli i Javës’

“YLLI I JAVËS” i xhiros së 6-të në Superligën e Kosovës është shpallur futbollisti Gerhard Progni i Gjilanit.

Progni përpos supergolit nga gjuajtja e lirë, me paraqitjen e tij kontribuoi që skuadra e Gjilanit ta fitojë derbin kundër Dritës, me rezultat 0-2.

Kjo ishte fitorja e dytë e kuqebardhëve në këtë edicion të Superligës.

Çmimin “Ylli i javës” e dorëzoi Avdi Demiri, asistent menaxher për klient individual, në BKT, dega Gjilan.

Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe njerëz në këmbë

/Gazeta Olle/

 

Related posts

“Vlon” në LSDM, Shekerinska tërhiqet me akuza ndaj partisë, a do të marë ndonjë deputet me vete? (Video)

I Z

Angellovska Bezhoska – Ruhe: BP është ende një nga shtyllat mbështetëse të stabilitetit financiar dhe makroekonomik

Z.H

Ekspozitë virtuale në Ambasadën e SHBA-së për udhëtim ndër 245 vite histori amerikane

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More