Agjencia Zhurnal.mk.

Gerhard Progni shpallet golashënuesi i vitit në Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka shpall laureatët e vitit 2021 përmes një manifestimi pa shumë mysafirë, shkaku i masave në fuqi për mbrojtje nga Covid-19.

Gerhard Progni ka marrë çmimin e golashënuesit më të mirë në këtë ceremoni të organizuar nga FFK-ja.

Sulmuesi i Gjilanit e ka mbyllur vitin kalendarik në Superligën e Kosovës me 19 gola të shënuar.

Kurse trajneri më i mirë për vitin 2021 në Kosovë është shpallur, Zekirija Ramadan.

Related posts

Rusino rrezikon të mbyllet

Xh M

9 të infektuar dhe 10 të shëruar, nuk ka të vdekur

Z.H

Dukagjini merr fitoren e dytë radhazi, mposht Prishtinën në “Fadil Vokrri”

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More