Agjencia Zhurnal.mk.

Geodetët kundërshtojnë Tunxhevin: Rritjet e çmimeve në Kadastër nuk janë deri në 30 për qind

Shkup, 30 Nëntor – Kryetari i Dhomës së Geodetëve, Nikolla Ribaroski, i ftuar në emisionin e sontëm “Magazina Ekonomike”, i hodhi poshtë të thënat e drejtorit të Agjencisë së Kadastrës, Borçe Tunxhev, se shtrenjtimi për dhënien e disa shërbimeve të caktuara nga Kadastra është 25-30 për qind.

“Absolutisht e mohoj se shtrenjtimi është prej 2- deri në 30 për qind. Ajo është një çfarë mesatare e gjithë çmimores. Rritjet e çmimeve janë drastike, rritje enorme dhe sërish po e them, të pakuptimta”, tha Ribaroski.

Related posts

Musa Xhaferi: Zona 5, do të jetë lokomotiva e fitores së Frontit Europian

Xh M

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Redaksia

Klinika e fëmijëve në Shkup përballet me mungesë infermierësh

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy