Agjencia Zhurnal.mk.

Gazmend Bardhi kërkon ngritjen e një tjetër komisioni: Të hetojmë luksin e OSHEE-së

Bardhi: Keni shpenzuar 34 mln euro, 8.4 mln euro për rikonstruktim zyrash, 23.5 mln euro për ruajtje fizike, sot keni dëgjuar shumë shifra nga të dyja palët,mund të jeni hutuar, dhe të na shihni me mos besim, ata që ju vjedhin janë këtu në qeveri, ai që ju ka ngarkuar me 4 mld euro borxh pa jua dhënë mbrapsht për rroga më të karta apo shërbime më të mira në spitale. 240 mln euro tendera janë dhënë pa garë, 70 mln euro shpenzime luksi në OSHEE.

 

Kërkoj të ngrihet Komision Parlamentar për të verifikuar shpenzimet e OSHEE

Related posts

Edi Rama: Vaksinimi mund të bëhet i detyrueshëm për studentët

N E

Situata e Covid-19 në vend/ Ulet numri i rasteve të reja, regjistrohen edhe 4 viktima në 24 orë

D V

Lamallari: 1179 policë përfitojnë rritje page, operacioni ‘Bregdeti Ynë’ do vijojë pa afat

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More