Agjencia Zhurnal.mk.

Gara e vitit: Sot vendoset titulli në F1 – Verstappen për të parin, Hamilton për historinë

Gara e vitit do të zhvillohet sot në Formula 1.

 

Në Abu Dhabi zhvillohet Grand Prix i fundit për këtë vit në Formula 1, shkruan lajmi.net

Titulli i kampionit vendoset në këtë garë, me Max Verstappen dhe Lewis Hamilton që futen në garë me pikët e barabarta.

Piloti i Red Bull niset në Pole Position dhe synon titullin e tij të parë në karrierën në F1.

Hamilton niset nga pozita e dytë, duke ndjekur kështu titullin e tetë të kampionit.

Gara e Abu Dhabi fillon në ora 14:00 sipas orës sonë lokale dhe mund ta ndiqni në ArtSport.

Related posts

Reagon Xhaka: Fitorja është për të gjithë ju

D V

Goal zgjedh 50 më të mirët me votat e tifozëve: Messi i pari, shumë befasi në renditjen e përgjithshme

D V

Arsenali favorit për të nënshkruar me Renato Sanches për shkak të dy lojtarëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More