Agjencia Zhurnal.mk.

Ganiu: Zhvillimi i Çarshisë, ndër prioritetet e Programit 2021-2025 (FOTO)

Kryetari i komunsës së Çairit Visar Ganiu së bashku me kryetarin e Qytetit të Shkupit Petre Shilegov, deputetin Izet Mexhiti dhe Muhamed Zeqiri vizituan Çarshinë e Shkupit.

 

Në takimet me esnafët u potencua se Zhvillimi i Çarshisë, e me këtë edhe zhvillimi social e lokal, është ndër prioritetet e Programit 2021-2025.

‘Kemi renovuar 137 vitrina të dyqaneve të Çarshisë, ndërsa shumë shpejt fillon edhe renovimi i 450 vitrinave të tjera të dyqaneve. Dhe jo vetëm kaq, kemi renovuar edhe 2600 m2 kalldërmë, gjë që do të vazhdojë të realizohet edhe në pjesë të tjera të Çarshisë’-thotë Ganiu.

Related posts

“Më mirë për Tetovën”: Në mes të fushatës parazgjedhore ndërrohen stacionet e autobusave në Tetovë

Z H

Shilegov: Me ndërtimin e bul.Boris Trajkovski, Draçeva fiton lidhje të shpejtë me pjesën tjetër të qytetit

Z H

Vullnet Murseli: Fitorja e madhe e ASH-AAA, fillon nga lagjja Teteks 2

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More