Agjencia Zhurnal.mk.

Ganiu mirëpret në takim zv.shefin e ambasadës së Kosovës, Prindon Sadriun

Shkup, 14 korrik – Kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu, sot ka mirëpritur në takim të ngarkuarin me punë në ambasadën e Republikës së Kosovës, Prindon Sadriun, informon Zhurnal.

 

Kryetari Ganiu ndjehet i nderuar me vizitën e tij ndërsa i ka theksuar se bashkëpunimi mes dy institucioneve është tejet i rëndësishëm, veçanërisht për Çairin përshkak se banorët e kësaj komune janë të lidhur shumë me Kosovën.

Në takim është biseduar për ruajtjen e frymës së bashkëpunimit ndërsa është përmendur dhe fakti që komuna e Çairit ka vendosur bashkëpunime konkrete me shumë komuna të Republikës së Kosovës.

Kisha kënaqësinë që sot prita në një takim të Ngarkuarin me punë në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Maqedoninë e…

Posted by Visar Ganiu on Wednesday, July 14, 2021

Related posts

Mickoski: Nëse nuk arrij të formoj qeveri efikase, opsioni i vetëm janë zgjedhjet e shpejta

Redaksia

Gazetari Ivanovski: Sigurimi i Danella Arsovkës më shtyu me bërryl (Video)

Z H

Hiqet ndalesa për lëvizje në pyje, kontrolle të përforcuara për parandalimin e zjarreve në zona të hapura

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More