Agjencia Zhurnal.mk.

Ganiu mirëpret Këshillin organizativ të Folk Fest, festivali do të mbahet më 23-27 korrik 2022

Shkup, 14 dhjetor – Kryetari i komunës së Çairit, Visar Ganiu, sot ishte nikoqir i Këshillit organizativ të Festivalit Folk Fest në krye me drejtorin e Festivalit Vebi Amza, si dhe anëtarët e Këshillit organizativ Metush Axhami, Alena Amza dhe Blerina Halimi.

Të gjitha palët vendosën që ky festival i cili po mbahet për të katërtën herë me radhë, të mbahet nga data 23 deri më 27 korrik të vitit të ardhshëm 2022.

E gjithashtu u prezantua edhe informacioni rreth shteteve që pritet të marrin pjesë në këtë festival siç janë Shqipëria, Kosova, Meksika, Ukraina, India, Azerbajxhani, Polonia, Bullgaria, Turqia, Rumania e kështu me radhë.

Kryetari Ganiu shprehet se gjithmonë do të përkrahë promovimin e vlerave kulturore dhe artistike.//Zhurnal.mk

Sot isha nikoqir i Këshillit organizativ të Festivalit Folk Fest në krye me drejtorin e Festivalit Vebi Amza, si dhe…

Posted by Visar Ganiu on Tuesday, December 14, 2021

Related posts

Arjanit Hoxha: Nuk do të lejojmë që individët të përfitojnë politikisht në kurriz të kultivuesve

N E

Finlanda kërkon mbi 50 mijë punëtor, ja kualifikimet e nevojshme

Xh M

KSHZ-ja deri nesër duhet t’i marrë listat e vërtetuara të kandidatëve për kryetarë të komunave dhe këshilltarë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More