Agjencia Zhurnal.mk.

Futbollisti kosovar Nue Nreca nga Rahoveci arrin marrëveshje me skuadrën e Superligës kroate

Djaloshi nga Gjakova, i lindur më 25 Qershor 2001, ka arritur marrëveshje me ekipin e Superligës kroate, NK Hrvatski Dragovoljac.

NK Dragovoljac, me seli në Zagreb, beson tek majtaku kosovar, që së fundi djersiti fanellën e Rahovecit, ku edhe ishte një prej futbollistëve më të rëndësishëm të skuadrës e cila u promovua në Ligwn e Parw.

Burime të GazetaBlic Sport mësojnë se Nreca nesër edhe përfundimisht do ta nënshkruajë kontratën me ekipin.

Mund të jetë një imazh i 1 person

Ai shpreson që ta shfrytëzojë si trampolinë kalimin në Kroaci, për të kaluar më pastaj tek ndonjë klub edhe më i madh, në një ligë tjetër evropiane, pse jo edhe tek ato më elitaret.

Related posts

Kryeministri Kurti flet në Kuvendin e Kosovës për “Grupin e Kumanovës”

I Z

Përkeqësohen marrëdhëniet në mes Maqedonisë së Veriut dhe Rusisë

D V

Hiqet ndalesa për qarkullim në rrugën Mavrovë – Dibër

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More