Agjencia Zhurnal.mk.

Futbollisti i Ulpianës dënohet me tri ndeshjes mos lojë!

Pasi u shqyrtuan të gjitha materialet, Komisioni disiplinor dënoi me tri ndeshje mos lojë, futbollistin e Ulpianës, Gentian Emini, shkruan Gazeta Olle.

Emini kishte goditur në mënyrë të pakontrolluar lojtarin kundërshtar në ndeshjen ndaj Malishevës, dhe kjo i ka kushtuar me mos paraqitje në tri ndeshje.

Vendimi i plotë: 

Lojtari i KF ‘Ulpiana’ me nr fanelle 5 Gentian Emini dhe nr ID.005592M97. Në minutën 87 të ndeshjes Malisheva-Ulpiana ndërhyrje e pakontrolluar, ndaj lojtarit kundërshtar duke e goditur në gjoks dhe në fytyrë. Sipas raportit të gjyqtarit kryesor të ndeshjes. Bazuar në nenin 40 paragrafi 1 pika D të Rregullores disiplinore; Dënohet me 3 (tri) ndeshje mos lojë sipas radhës organizuar nga FFK.

/Gazeta Olle/

Related posts

Ganiu informon banorët e Çairit për orarin e punës në komunë

Redaksia

Dimitrov dhe Koja biseduan për proceset reformuese dhe për zgjedhjet lokale të ardhshme

D V

Grante për shkolla ​​për aktivitete që promovojnë multikulturalizmin

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More