Agjencia Zhurnal.mk.

Futbollisti i Ulpianës dënohet me dy ndeshje moslojë nga Komisioni disiplinor

Pas shqyrtimit komplet të materialit të siguruar nga zyrtarët e ndeshjeve dhe incizimeve televizive, komisioni disiplinor dënoi futbollistin e Ulpianës, Silvester Shkallën, me ndalesë për dy ndeshje, shkruan Gazeta Olle.

Deri te ky vendim erdhi pasi Shkalla shkakti ndërhyrje të ashpër ndaj futbollistit të Malishevës, duke u ndëshkuar me karton të kuq.

Vendimi i plotë nga Komisioni disiplinor: 

Lojtari i KF Ulpiana, Silvester Shkalla: Në minutën e 62, në ndeshjen Ulpiana – Malisheva shkakton ndërhyrje të rrezikshme ndaj lojtarit kundërshtar, për çka është ndëshkuar me karton të kuq direkt. Sipas raportit të gjyqtarit kryesor. Bazuar në nenin 39 paragrafi 3 i Rregullores disiplinore ; DËNOHET me ndalesë për 2 (dy) ndeshje zyrtare sipas radhës të organizuar nga FFK.

Për këtë vendim, skuadra e Ulpianës ka të drejtë në ushtrimin e ankesës drejtuar Komisionit Disiplinor të shkallës së dytë, në afat prej tri ditëve.

/Gazeta Olle/

Related posts

Dashtevski: Nuk do të ketë përsëritje të rrethit të parë zgjedhor në asnjë vendvotim

Redaksia

Mickoski: Buxheti nuk korrespodon me gjendjen reale ekonomike

Z.H

Aksident i rëndë në Gjorçe Petrov, përplaset për vdekje një person

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More