Agjencia Zhurnal.mk.

Futbollisti i Dritës ftohet nga Kombëtarja A e Liberisë

Mbrojtësi i bardhekaltërve, Balde do të bashkohet me kombëtaren më 29 gusht, gjersa Liberia përballet me kombëtaren e Nigerisë më 4 shtator në stadiumin “M.K.O Abiola National Stadium” në Abuja të Nigerisë.

Në kuadër të kualifikimeve, Liberia do ta zhvillojë ndeshje edhe ndaj Afrikës Qëndrore më 08 shtator në kryeqytetin e Liberisë, Monrovia.

Kombëtarja e lojtarit Balde garon në grupin C, aty ku bëjnë pjesë Nigeria, Afrika Qëndrore dhe Cape Verde.

“FC DRITA i dëshiron suksese futbollistit, Prince Balde dhe kombëtares së Liberisë”, thuhet në njoftimin e klubit.

/Gazeta Olle/

Related posts

Ushtria e SHBA do ta zgjerojë stërvitjen e forcave ukrainase në Gjermani

Xh M

Bekteshi: Të gjithë qytetarët në fakturë tashmë e kanë shumën e ndihmës së Qeverisë

Xh M

Ganiu me pesë gjimnazistët në Tiranë, mirërpritet nga kryebashkiaku Erion Veliaj

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More