Agjencia Zhurnal.mk.

Fushë Kosova bëhet me stadium modern

Projekti total i investimit do të kushtojë rreth 3.6 milionë euro, shkruan Gazeta Olle.

Me projektin e ri, parashikohet të jenë së paku 5000 ulëse, dhe të plotësohen standardet e kërkuara nga UEFA dhe FIFA.

Drejtori për Kulturë, Rini dhe Sport në Fushë Kosovë, Fatlum Berisha ka folur për televizionin ATV, duke garantuar se ky projekt do të fillojë gjatë vitit të ardhshëm.

/Gazeta Olle/ 

 

Related posts

Shilegov vjen me lajmin e ditës: Shpallet tenderi për Bus Rapid Transport

Z.H

Përfundon me këtë rezultat miqësorja Llapi – Gjilani

Redaksia

Forumi i biznesit Maqedoni e Veriut – Rumani

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More