Agjencia Zhurnal.mk.

Fury: Më duhet të luftojë me Joshua para se të tërhiqem

Tyson Fury ka thënë se duhet të ndeshet me Anthony Joshuan para se të tërhiqet nga boksi, duke shtuar se do të ishte një mashtrim nëse meçi nuk do të zhvillohej.

Fury tashmë disa herë ka njoftuar për pensionimin e tij, por më pas ka ndryshuar mendje.

 

Së fundmi duke folur në podkastin e ‘The High Performance’, kampioni i peshave të rënda të WBC beson se ka punë të papërfunduar me Joshuan para se të pensionet.

“Unë kam nevojë për luftën me Joshua para se të tërhiqem. Ne jemi përpjekur ta bëjmë atë luftë prej vitesh”, u shpreh ai.

Fury aktualisht po përgatitet për një mbrojtje të titullit WBC kundër Derek Chisora ​​më 3 dhjetor në stadiumin e Tottenham Hotspur, ndërsa ylli britanik kishte shpresuar gjithashtu të finalizonte një luftë të padiskutueshme për titullin botëror në peshën e rëndë me kampionin e WBA, IBF dhe WBO Oleksandr Usyk në fillim të vitit 2023.

Related posts

Simeone paralajmëron Unitedin pas barazimit: Luajtëm më mirë, nuk keni asnjë avantazh në ndeshjen kthyese

D V

Me Rashfordin në sulm dhe disa transferime të tjera, Arsenali mund të duket i frikshëm në edicionin e ri

D V

FC Shkupi: Shkendijën e kemi rival POR KURRË ARMIK, 3-5 injorantë njollosën klubin tonë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More