Agjencia Zhurnal.mk.

Fundjavë e zjarrtë, zhvillohen dy super ndeshje në xhiron e tetë të Superligës

Të shtunën na presin dy takime hapëse të javës së tetë në elitën e futbollit kosovar, shkruan Gazeta Olle.

Ballkani e pret Drenicën në Suharekë, ku do të vendoset për liderin e tabelës.

Duel tjetër interesant pritet të jetë ai mes Malishevës dhe Gjilanit.

Ditën e diele na pret dueli më i zjarrtë i kësaj xhiro aty ku do përballen rivalët Drita dhe Prishtina në Stadiumin e Qytetit në Gjilan.

Orari i plotë i xhiros së tetë:

E shtune, 02.10.2021

Ballkani – Drenica

Malisheva – Gjilani

E diele, 03.10.2021

Drita – Prishtina

Llapi – Dukagjini

Feronikeli – Ulpiana

Të gjitha ndeshjet startojnë në orën 15:00.

/Gazeta Olle/

Related posts

Zvonimir Boban vjen për vizitë në Kosovë

Redaksia

Trençevska: Dialogu social është i hapur dhe vazhdon

Z.H

EMV do të shpallë se kush është paraqitur në tenderin për furnizim me gaz natyror

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More