Agjencia Zhurnal.mk.

Fund trafikut pranë Digës së Liqenit, Veliaj publikon pamjet e transformimit

Shkup, 19 maj – Bashkia e Tiranës ka nisur një aksion për të transformuar infrastrukturën rrugore në çdo lagje të Tiranës.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka publikuar pamjet e ndryshimit rrënjësor pranë digës së Liqenit, ku rrethrrotullimi i ri ka lehtësuar ndjeshëm qarkullimin e mjeteve.

Kryqëzimi mes rrugëve Dora D’istria dhe Sami Frashëri ka qenë gjithmonë i ngarkuar nga lëvizja e mjeteve, duke qenë dhe një portë hyrëse e atyre që vinin nga juglindja.

Tashmë, hapja edhe e këtij segmenti ka sjellë rritje të lëvizshmërisë së mjeteve.

Related posts

Miratohet marrëveshja me Italinë për refugjatët dhe projekt-ligji për Zonat e Mbrojtura

Xh M

Pas arrestit shtëpiak, Berisha ‘ndëshkohet’ edhe nga Kuvendi: Nuk i paguhen…

Xh M

Protestat japin efekt, jo investimeve të huaja në Bundesligë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy