Agjencia Zhurnal.mk.

“FSK përfundoi me sukses stërvitjen “Saber Junction 2022” në Gjermani”

Kontingjenti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka përfunduar me sukses pjesëmarrjen në stërvitjen e njohur shumëkombëshe “Saber Junction 2022” i mbajtur në Zonën e stërvitjeve ushtarake të forcave amerikane Hohenfels në Gjermani.

 

Kështu  ka bërë të ditur ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Armend Mehaj, përmes një postimi në Facebook.

Mehaj tha se kontingjenti i FSK-së, së bashku me 4400 trupa ushtarake të forcave amerikane si dhe aleatëve dhe partnerëve të saj, me sukses kanë ekzekutuar operacione sulmuese dhe mbrojtëse gjatë stërvitjes shumëkombëshe së përvitshme “Saber Junction 2022”.

Related posts

Kryeprokurorët dhe prokurorët obligohen t’u raportojnë mbikëqyrësve kur komunikojnë me pushtetet tjera, KPK sqaron vendimin

D V

Kosovë/ KQZ certifikon 48 subjekte politike, 2 të tjera jo

N E

Kosova thotë se parimi i reciprocitetit për targat “është i panegociueshëm”

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More