Agjencia Zhurnal.mk.

FSK në Mbretërinë e Bashkuar për garën e njohur “Cambrian Patrol”

Ministria e Mbrojtjes bën të ditur se pas përgatitjeve intensive dhe tejet sfiduese, ekipi i FSK-së udhëtoi sot për në Mbretërinë e Bashkuar për të marrë pjesë në garën e famshme “Cambrian Patrol 21”.

Gara e njohur ndërkombëtare “Cambrian Patrol 21” është një ndër garat ushtarake më të njohura në botë ku marrin pjesë mbi 100 ekipe nga ushtritë e mbarë botës.

“Komandot e FSK-së pritet që të na përfaqësojnë në mënyrë dinjitoze dhe të kthehen me rezultate shumë të larta nga kjo sfidë”, thuhet në njoftim.

Related posts

Kamberi: Shqiptarët e Luginës nuk kanë arritur të bashkohen për zgjedhjet e 3 prillit në Serbi

D V

Martesat mes së njëjtës gjini: Ligji që pritet t’i destabilizojë deputetët e Kosovës

Z.H

Dyshime për orkestrim të shtrenjtimit të naftës, Ministria e Tregtisë nis inspektimin në terren

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More