Agjencia Zhurnal.mk.

FSK-ja do të merr pjesë në Garën Ushtarake Ndërkombëtare “Skuadra më e mirë 2021”

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka bërë të ditur se Forca e Sigurisë së Kosovës vazhdon me stërvitje dhe gara ushtarake bashkë me vendet anëtare dhe partnere të NATO-s.

 

Ai në një postim në Facebook shkruan se derisa janë duke marrë pjesë në Stërvitjen Fushore “Disaster Relief Military Mobility Exercise 2021” me rreth 20 vende anëtare dhe partnere të NATO-s, sot një njësi tjetër e FSK-së, me ftesë të ushtrisë sllovene, do të merr pjesë në garën ushtarake ndërkombëtare –  “Skuadra më e mirë 2021”.

Lexoni të plotë postimin:

“FSK vazhdon me stërvitje dhe gara ushtarake bashkë me vendet anëtare dhe partnere të NATO-s

Deri sa jemi duke marrë pjesë në Stërvitjen Fushore “Disaster Relief Military Mobility Exercise 2021” me rreth 20 vende anëtare dhe partnere të NATO-s, sot një njësi tjetër e FSK-së, me ftesë të ushtrisë sllovene, do të marrin pjesë në Garën Ushtarake Ndërkombëtare “Skuadra më e mirë 2021”.

FSK vazhdon me stërvitje dhe gara ushtarake bashkë me vendet anëtare dhe partnere të NATO-sDeri sa jemi duke marrë…

Posted by Armend Mehaj on Saturday, October 23, 2021

Related posts

Vaksinë ose test për të hyrë në Kosovë, radhë të gjata në kufi me Shqipërinë

D V

Nesër varroset Blerand Kadrijaj, i cili u vra mbrëmë në Pejë

D V

Gërvalla në SHBA: Kosova është më e përgatitur ushtarakisht falë bashkëpunimit me Iowa-n

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More