Agjencia Zhurnal.mk.

Foto/ Këshilltari i Metës shfaqet në takimin e Berishës në Gjirokastër

Edhe pse Presidenti duhet të jetë mbi palët dhe këshilltarët e tij të pavarur, kjo nuk e ka penguar Ilir Metën që të dërgojë këshilltarët e tij në mbështetje të fushatës së Sali Berishës kundër Lulzim Bashës.

 

Ylli Asllani, Këshilltari për Pushtetin Lokal i Presidentit Meta ka marrë pjesë hapur në një takim që Sali Berisha ka zhvilluar në Gjirokastër në kuadër të turit të tij për të anuluar vendimin e Bashës që e përjashton nga grupi parlamentar.

Video-përgjimi i Dritan Priftit ku Meta shihej me bllok në dorë duke kërkuar ryshfet prej 700 mijë eurosh ishte një provë e fortë që mund ta dërgonte në qeli Ilir Metën, ish numrin dy të qeverisë së Berishës në atë kohë.

Por Meta falë mbështetjes së Berishës, i cili një natë para vendimit të Gjykatës së Lartë ishte në shtëpinë e tij për darkë, dhe blerjes së drejtësisë prej tij, ia doli që të shpallej i pafajshëm.

Me sa duket, Meta po i kthen borxhin e vjetër mikut të tij që nuk e çoi në qeli.

Related posts

I shpallur në kërkim ndërkombëtar për vrasjen e kryepolicit të Shkodrës, arrestohet në Gjermani

D V

Motorri përplaset me betonieren, ndërron jetë 40-vjeçari

Xh M

PD kërkon “kokën” e Xhaçkës/ Opozita me kërkesë të re: T’i hiqet mandati ministres së Jashtme

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More