Agjencia Zhurnal.mk.

(Foto) Dy deputetë të VMRO-së, të infektuar me Covid arritën me skafanderë në Kuvend

Shkup, 11 nëntor – Koordinuesi i grupës së deputetëve të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Micevski dhe deputetja e VMRO-DPMNE-së Angelinka Petkova të cilët janë me Covid të infektuar, sot me skafanderë arritën në Kuvend, informon Zhurnal.

Micevski shkurtimisht deklaroi se gjithçka është sipas protokoleve dhe ata të dy kanë paralajmëruar Kuvendin t’u sigurojnë një vend ku mund të qëndrojnë të vetëm përshkak se janë të infektuar.

“Duke patur parasysh protokolin që u soll nga QSHP, dhe e njejta është zbatuar një herë në Kuvend, nuk ka asgjë të pasigurtë lidhur me prezencën dhe votimin. Nëse iu kujtohet, kishte dhe padi penale të cilat u refuzuan dhe u konstatua se gjithçka është në rregull”, thotë Micevski i VMRO-DPMNE-së.

Ai përmendë një rast kur deputetë të LSDM-së, të infektuar me Covid ishin prezent në Kuvend dhe votuan për pakon e pestë të masave anti-covid.///Zhurnal.mk

Related posts

Tri ndeshje u zhvilluan sot në Ligën e Parë, dominuan skuadrat vendase

Redaksia

A do të ketë ulje të rrogave në administratën shtetërore? Flet ministrja Trençevska

Xh M

Analizë: A po tenton Mickoski t’i bëjë për vete partitë e vogla përmes “një njësisë zgjedhore”?

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More