Agjencia Zhurnal.mk.

Forumi Maqedoni e Veriut- Gjermani: “Ekonomia evropiane nën stres pas pushtimit rus në Ukrainë”

Shkup, 2 nëntor – Forumi Maqedoni e Veriut – Gjermani në temë “Ekonomia evropiane nën stres pas pushtimit rus në Ukrainë” do të mbahet sot në Shkup në organizim të fondacionit Konrad Adenauer dhe Institutit për Demokraci.

 

Në forum do të flasin përfaqësuesi i Fondacionit Konrad Adenauer në vend Daniell Braun, ambasadorja gjermane Anke Hollshtajn, Diter Althaus nënkryetar i “Magna Evropë”, Patrik Martens drejtor i Delegacionit të Ekonomisë Gjermane në Maqedoninë e Veriut, Kosovë dhe Shqipëri dhe Zoran Neçev, Institutin e Demokracisë “Societas civilis”.

Në kuadër të forumit do të mbahet edhe panel diskutim në të cilin, sipas organizatorëve, është i ftuar edhe zëvendëskryeministri përgjegjës për Çështje Ekonomike, Koordinim me Dikasteret Ekonomike dhe Investime, Fatmir Bytyqi.

Related posts

Regjistrohen 149 raste të reja me Kovid-19, një i vdekur dhe 223 të shëruar

Xh M

MPJ bullgare dënon dëmtimin e klubit kulturor “Car Borisi i Tretë” në Ohër

Xh M

Rruga Manastir-Kërçovë përplot gropa, banorët protestojnë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More