Agjencia Zhurnal.mk.

“Forumi Bled në Hijen e Ballkanit të Hapur”. Vuçiç: Mirë se vini”

Shkup, 31 gusht – Përpara takimit në Forumin Strategjik të Bledit, presidenti serb, Aleksandar Vuçiç, ka postuar një foto në llogarinë e tij në “Instagram” krah Edi Ramës dhe Zoran Zaev, duke iu shprehur mirëseardhjen.

“Forumi Bled në Hijen e Ballkanit të Hapur”. Mirë se vini”, shkruan Vuçiç.

Forumi Strategjik fillon nesër në Bled, me pjesëmarrjen e udhëheqësve të rajonit dhe vendeve të tjera evropiane, si dhe zyrtarëve të BE -së.

Mediat kosovare shkruajnë se Vuçiç ka ftuar për darkë kryeministrin shqiptar dhe atë të Maqedonisë së Veriut. Restoranti ku pritet të zhvillohet darka është në pronësi të Konsullit të Nderit të Serbisë në Slloveni, Tomaz Kavçiç.

Related posts

Protokolle të reja për Kovid për qytetarët e Maqedonisë së Veriut për hyrje në Gjermani dhe Spanjë

D V

Në mesnatë përfundon paraqitja për votim e persona të sëmurë dhe të pafuqishëm, ndërsa paraqitja e personave me Kovid-19 më 11 tetor

D V

Ayurvedic practitioner shares effective tips for prediabetics

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More