Agjencia Zhurnal.mk.

Formacioni më i mirë me lojtarët të cilëve u kanë skaduar kontratat

Data 30 qershor shënon fundin e një viti futbollistik dhe pikërisht në këtë periudhë caktohet skadimi i kontratave në momentin kur ato nënshkruhen.

 

Këtë verë, pa kontrata kanë mbetur disa emra të mëdhenj të futbollit botëror – spikasin Lionel Messi e Sergio Ramos, por edhe shumë lojtarë të tjerë.

Një grup tjetër futbollistësh kanë qenë në negociata me klubet përkatëse për rinovimin e tyre, si Paul Pogba e Angel di Maria, që i kanë vazhduar kontratën edhe për sezon.

Ndërkaq, më poshtë jua sjellim formacionin me 11 lojtarët më të mirë të cilëve u kanë skaduar kontratat:

Portier: Gianluigi Donnarumma

Mbrojtës: David Luiz, Sergio Ramos, Giorgio Chiellini, Jerome Boateng

Mesfushorë: Javi Martinez, Juan Mata, Gaston Ramirez

Sulmues: Lionel Messi, Franck Ribery, Stefan Jovetic

Related posts

SHBA pa medalje në ditën e parë të Lojërave Olimpike, për herë të parë që nga viti 1972

D V

Dalin detajet e kontratës së Rudigerit te Real Madridi – pasurohet edhe më shumë gjermani

D V

Katër gola dhe spektakël, Barcelona dhe Real Madridi shkojnë në vazhdime

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More