Agjencia Zhurnal.mk.

Formacionet zyrtare: Unitedi përballë Aston Villas në raundin e tretë të FA Cup

Manchester Unitedi është nikoqir i Aston Villas në Old Trafford për ndeshjen e raundit të tretë të Kupës FA.

 

Djajtë e Kuq janë favoritë për të vazhduar në rrethin e katërt të kësaj gare, megjithëse kundërshtari është nga Liga Premier dhe nuk kanë një sfidë aspak të lehtë.

Trajnerët Ralf Rangnick dhe Steven Gerrard i kanë zgjedhur formacionet që do ta nisin takimin nga fillimi.

Formacioni startues i Manchester Unitedit: De Gea; Dalot, Lindelof, Varane, Shaw; Fred, McTominay; Greenwood, Bruno Fernandes; Cavani, Rashford.

Formacioni startues i Aston Villas: Martinez; Cash, Konsa, Mings, Targett; McGinn, Douglas Luiz, J.Ramsey; Buendia, Ings, Watkins.

Në raundin tjetër, fituesi i këtij dueli do të luajë kundër Middlesbrough që eliminoi Mansfield Town. 

Related posts

Reagimi i Lewandowskit pasi Messi e fitoi Topin e Artë

D V

Insigne është bërë lojtari më i paguar në MLS, ndërsa presidenti i Toronto FC shfrytëzoi një metodë unike të transferimit

D V

FC Shkupi shkatërron Bregallnicën me rezultat 5:0

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More