Agjencia Zhurnal.mk.

Formacionet zyrtare: Reali luan për pikë të plota ndaj Getafes

Real Madridi është mysafir i Getafes në Coliseum Alfonso Perez për ndeshjen e javës së 20 në La Liga.

 

Los Blancos vazhdojnë primatin në kampionatin spanjoll me tetë pikë më shumë se përcjellësi i parë, Sevilla (që ka një ndeshje më pak të zhvilluar).

Getafe ka arkëtuar 15 pikë deri më tani dhe mban vendin e 16-të, por me pikë të barabarta me ekipin (Alaves) që ndodhet në zonën e rrezikut për të rënë nga liga.

Trajnerët Quique Sanchez Flores dhe Carlo Ancelotti i kanë përgatitur ekipet që do ta nisin takimin nga minuta e parë.

Formacioni startues i Getafes:…

Formacioni startues i Real Madridit: Courtois; Mendy, Alaba, Militao, Lucas; Kroos, Casemiro, Modric; Rodrygo, Asensio, Benzema.

Related posts

Rikthehet kampioni Mitat Isteri me një ndeshje në Zvicër

A.S.

Hjulmand: Zhgënjim i madh pasi nuk arritëm në finale

Z H

Drejtuesit e Man Utd të bindur se Zidane është pasuesi ideal i Solskjaerit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More