Agjencia Zhurnal.mk.

Formacionet zyrtare, Leicester – Liverpool: The Reds duan fitore për të mbetur në hap me pozitën e parë

Liverpooli do të udhëtoj te Leicester City për ndeshjen e javës së 19-të në kuadër të Ligës Premier

 

Skuadra e Jurgen Klopp vjen pas një barazimi në kampionat me Tottenham, ndërsa një fitore do t’i mbante në hap me pozitën e parë që mban nga Man City.

Në anën tjetër vjen nga një formë e luhatshme së fundi, ku spikat humbja ndaj Man Cityt me rezultat 6-3.

Ndeshja në King Power Stadium fillon nga ora 21:00.


Leicester: Schmeichel; Castagne, Ndidi, Amartey, Thomas; Soumare, Choudhury, Dewsbury-Hall, Maddison; Iheanacho, Vardy.

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Tsimikas; Fabinho, Henderson, Oxlade-Chamberlain; Salah, Jota, Sadio Mané.

Related posts

Maqedonia e Veriut dëshpërohet fare në fund, Islanda ia mori fitoren nga duart

D V

Granit Xhaka infektohet me Covid, është i vetmi lojtar i Zvicrës që nuk është vaksinuar

Z H

Lukaku shpërthen në intervistën e fundit ndaj Tuchel dhe Chelseat: Nuk jam i lumtur, por nuk dorëzohem – dua të kthehem te Interi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More