Agjencia Zhurnal.mk.

Formacionet zyrtare: Kosova udhëton për tre pikë në Athinë

Kosova është mysafir i Greqisë për ndeshjen që luhet në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës që mbahet në Katar në vitin 2022.

Dardanët dhe grekët do luajnë sonte vetëm sa për prestigj në sfidën që luhet nga ora 20:45 në stadiumin ‘Spiros Louis’, pasi nuk shfaqen një kampanjë të mirë.

Greqia është aktualisht në vendin e tretë në Grupin B dhe një fitore do u siguronte këtë pozicion.

Në anën tjetër, Kosova pozicionohet në të pestin me katër sosh dhe një fitore mund t’i plasojë në të katërtin.

 

Formacionet zyrtare:

Greqia: Vlachodimos, Androutsos, Hatzidiakos, Goutas, Tzavellas, Pelkas, Bouchalakis, Tsimikas, Masouras, Mantalos, Douvikas.

Kosova: Muric, Vojvosa, Rrahmani, Fazliji, Aliti, Idrizi, Shala, Loshaj, Valon Berisha, Rashica, Muriqi.

Related posts

Presidenti Infantino falënderon presidentin Ademi për mikpritjen e ngrohtë

Redaksia

Deri në orën 15:00 në Qendër Zhupë, jehona ishte 32.8 për qind

Redaksia

Mosmarrëveshje në Sofje, pas propozimit të refuzuar të Shkupit, paralajmërojnë kundërpropozim

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More