Agjencia Zhurnal.mk.

Formacionet zyrtare: Italia luan ndaj Irlandës së Veriut për një vend në ‘Katar 2022’

Italia është mysafire e Irlandës së Veriut në Windsor Park në Belfast, ku e zhvillon ndeshjen vendimtare për të marrë biletën për Kampionatin Botëror, ‘Katar 2022’.

Azzurrët kanë pikë të barabarta me Zvicrën (nga 15) në Grupin C dhe duhet të fitojnë, në mënyrë që ta kenë të sigurt kualifikimin duke u bazuar në golaverazhin më të mirë.

Çfarëdo rezultati tjetër në kombinim me fitoren eventuale të Helvetikëve, do ta vinte Italinë në pozicion të vështirë, sepse kualifikimin do ta kërkonte përmes ‘play-offit’.

Përzgjedhësit Ian Baraclough dhe Roberto Mancini i kanë përgatitur skuadrat që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

(Foto: uefa.com)

Formacioni startues i Irlandës së Veriut: Peacock-Farrell; Cathcart, Evans, Flanagan; Lewis, Dallas, Davis, McCann, Saville; Whyte, Magennis.

Formacioni startues i Italisë: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Acerbi, Emerson; Tonali, Jorginho, Barella; Berardi, Insigne, Chiesa.

Related posts

Roma e Mourinhos sërish nuk ia del ndaj Bodo/Glimt, norvegjezët humbën fitoren nga duart në fund

D V

Juventusi shokon Romën – përmbys rezultatin në Olimpico për shtatë minuta

D V

Reja tregon arsyen pse nuk i ftoi Rey Manajn dhe Ivan Balliun

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More