Agjencia Zhurnal.mk.

Formacionet zyrtare, Burnley – Manchester United: Ronaldo në bankë

Manchester United është mysafir i Burnley në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 24-të në Ligën Premier.

Pas eliminimit nga FA Cup, “Djajtë e Kuq” do bëjnë çmos që të arkëtojnë pikët e plota për të vazhduar garën për top katër.

Ndërkohë, Burnley do luftojë për një befasi, duke marrë parasysh që renditen në fundin e tabelës.

Në këtë ndeshje ata sulmojnë me dyshen Weghorst e Jay Rodriguez.

Manchester United do ta nis me emra si Sancho, Bruno Fernandes, Rashford e Cavani, ndërsa Cristiano Ronaldo është në bankën rezervë.


Burnley: Pope; Roberts, Tarkowski, Mee, Pieters; McNeil, Brownhill, Westwood, Cornet; Weghorst, Jay Rodriguez

Manchester United: De Gea; Dalot, Varane, Maguire, Shaw; McTominay, Pogba; Sancho, Bruno Fernandes, Rashford; Cavani.

Related posts

Supersulmuesi që refuzoi Atleticon për “frikën e Simeones” dhe Real Madridin për Florentino Perezin

D V

Zbulohet fanella e re e Milanit për sezonin jubilar, dizajni na kthen 100 vjet pas

D V

Zbulohet arsyeja pse Xavi vendosi të qëndrojë te Barcelona

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy
Clicky