Agjencia Zhurnal.mk.

Formacionet zyrtare, Belgjikë – Itali: De Buyne dhe Chiesa nga minuta e parë

Belgjika dhe Italia janë gati për ndeshjen çerekfinale të Euro 2020.

 

Belgët vijnë në këtë ndeshje pas fitores ndaj Portugalisë, ndërsa Italia ia arriti të mposht Austrinë.

Të dy skuadrat kanë zhvilluar futboll të mirë deri tani, ndërsa përveç ndeshjeve të eliminimit direkt, kanë fituar edhe tri ndeshjet e grupit.

Trajneri Roberto Martinez ka arritur ta rikuperojë Kevin de Bruynen, ndërsa Eden Hazard nuk ia ka dal.

Në anën tjetër Federico Chiesa e ka zënë vendin e Domenico Berardit, ndërsa edhe Ciorgio Chiellini, kthehet të luajë nga minuta e parë.

Te Belgjika në sulm është Romelu Lukaku, ndërsa te Italia do të jetë Ciro Imobile.


Belgjika: Courtois; Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen; Meunier, Tielemans, Witsel, T.Hazard; De Bruyne, Lukaku, Doku.

Italia: Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Verratti; Chiesa, Immobile, Insigne.

Related posts

Formacioni më i mirë në Bundesliga me blerjet e afatit kalimtar veror – emra si Malen, Sabitzer dhe Silva në 11-shen startuese

D V

Pique shpërthen pas humbjes nga Atletico: Edhe po të luanim tri orë nuk do të shënonim, problemet tona i sheh edhe një i verbër

D V

“Fitore e çmendur, por duhet të përmirësohemi”, Conte flet pas triumfit në debutimin me Tottenhamin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More