Agjencia Zhurnal.mk.

Formacionet zyrtare, Angli U21- Kosovë U21: Nees me ndryshime në rreshtim

“Dardanët” e rinj sonte përballen me Anglinë U21 në kuadër të kampanjës eliminatore për “Euro 2023” për 21-vjeçarët.

 

Kosova deri më tani ka zhvilluar një ndeshje, duke fituar nga Androrra 2-0.

Përzgjedhësi Michael Nees, për këtë ndeshje ka vendosur të luajë me formacionin 3-5-2.

Në këtë ndeshje në sulm do të luajnë Valmir Veliu dhe Mark Marleku.


Formacionet zyrtare

Anglia U21: Bursik; Aarons, Guehi, Harëood-Bellis, Thomas; Skipp, Garner, Gallagher; Palmer, Breëster, Madueke.

Kosova U21: Besson; Kurtulus, Zumberi, Hoti; Krasniqi, Pajaziti, Lushtaku, Hoti, Hoxha; Marleku, Veliu.

Related posts

Memphis Depay po ndihmon Barcelonën të harrojë Leo Messin – paraqitjet e tij këtë vit tregojnë se është futbollist i nivelit të lartë

D V

Atmosferë e mirë te Kosova para sfidës ndaj Danimarkës

D V

Andy Carroll shpëton skuadrën e tij, vjedh gjithë vëmendjen me largimin e shkëlqyeshëm të topit nga vija e portës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More