Agjencia Zhurnal.mk.

Formacionet zyrtare, Angli – Danimarkë: Kërkohet një kundërshtar për Italinë në finale

Anglia dhe Danimarka do të luajnë mes tyre në kuadër të gjysmëfinales së Euro 2020.

 

Italia tashmë e ka siguruar një vend në finalen e madhe, ku tashmë pret fituesin e takimit Angli – Danimarkë.

Anglia erdhi në gjysmëfinale pas fitores së madhe ndaj Ukrainës me rezultat 4-0, ndërsa Danimarka ka eliminuar Republikën Çeke me rezultat 2-1.

Gareth Southagate për këtë ndeshje do të luajë me sistemin 4-2-3-1. Sulmi i besohet Harry Kane i asistuar nga Saka e Sterling.

Në anën tjetër Kasper Hjulmand ka vendosur tu besojë Kasper Dolberg, ndërsa pas tij Braithwaite e Damsgaard.


Angli: Pickford, Walker, Shaw, Rice, Stones, Maguire, Kane, Sterling, Phillips, Mount, Saka.

Danimarkë: Schmeichel, Vestergaard, Kjaer, Maele, Christensen, Delaney, Braithwaite, Dolberg, Damsgaard, Stryger, Hojbjerg.

Related posts

Liridon Fazliu, djaloshi i pamposhtur do të ndeshet për “Flemish Title”

A.S.

Real Madridi me ofertë formale për Mbappen te PSG në orët e ardhshme

Redaksia

Ronaldo kaloi barrierën për ta ndihmuar rojën që e rrëzoi me goditjen me top

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More