Agjencia Zhurnal.mk.

Formacionet startuese: Napoli dëshiron të rikthejë kreun ndaj Bolognas

Në Diego Armando Maradona zhvillohet ndeshja e xhiros së dhjetë në Serie A, ndërmjet Napolit dhe Bolognas.

 

Partenopei qëndron në vend të dytë në renditje me 25 pikë, tri më pak se Milani që e ka marrë primatin.

Bologna është në pozitën e dhjetë në tabelë me 12 pikë, nga tri fitore, tri barazime dhe tri humbje.

Trajnerët Marco Domenichini dhe Sinisa Mihajlovic i kanë përgatitur formacionet për këtë sfidë.

Nga minuta e parë luan Amir Rrahmani, që është kthyer në lojtar startues te Napoli.


Formacioni startues i Napoli: Ospina; Mario Rui, Rrahmani, Koulibaly, Di Lorenzo; Elmas, Anguissa, Fabián Ruiz; Insigne, Osimhen, Lozano.

Formacioni startues i Bologna: Skorupski; De Silvestri, Theate, Medel, Mbaye; Domínguez, Svanberg; Hickey, Vignato, Orsolini; Barrow

Related posts

Theo Hernandez refuzon ofertat e sheikëve, gati rinovimi me Milanin

D V

Arlind Berisha fiton medaljen e artë në MMA në Kupën e Botës U23

D V

Kosova U-17 udhëton drejt Austrisë, përzgjedhësi Abazi shpreson në rezultate pozitive

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More