Agjencia Zhurnal.mk.

Formacionet e mundshme të ballafaqimit jetik mes Kroacisë dhe Belgjikës

Kroacia dhe Belgjika do tw ballafaqohen nw njw sfidw direktw pwr tw siguruar njw vend nw mesin e 16 ekipeve mw tw mira tw Kupws sw Botws.

Njw pikw wshtw diferenca ndwrmjet dy skuadrave nw tw mirw tw Kroacisw e cila e kryeson grupin F me katwr pikw, kurse Belgjika wshtw e treta me tre pikw.

Tw dy kombwtaret janw tw kompletuara para kwsaj sfide, me tw dy trajnerwt qw i kanw nw dispozicion tw gjithw lojtarwt pwr lwtw ndeshje kaq tw rwndwsishme.

Ndeshja do tw zhvillohet me fillim nga ora 16:00 nw “Ahmad bin Ali Stadium” dhe kwto janw formacionet e mundshme:

Kroacia (4-3-3): Livakovic; Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa; Modric, Brozovic, Kovacic; Kramaric, Livaja, Perisic

Belgjika (3-4-2-1): Courtois; Castagne, Alderweireld, Vertonghen; Meunier, Tielemans, Witsel, Carrasco; De Bruyne, Eden Hazard; Lukaku

Related posts

Luan Rudaj do luftoj për titull botëror ne Tajlandë

A.S.

Sa do të kushtojë rinovimi i Camp Nout dhe ku do të luajë Barcelona deri në rikthim

D V

Messi sëmuret me gastroenterit, një ditë pasi e fitoi Topin e Artë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More