Agjencia Zhurnal.mk.

Formacionet e mundshme për derbin e Madridit, Atletico – Real

Sot zhvillohet derbi madrilenë, ndërmjet Atleticos dhe Realit.

‘Los clochoneros’ do të mirëpresin ‘Mbretërit’ në derbin e parë të këtij edicioni në ‘Civitas Metropolitano’.

 

Si çdo herë edhe këtë takim pritet të zhvillohet një lojë mjaft interesante.

Diego Simeone do të jetë në këtë takim pa Sergej Savic, Sergio Reguilon, Thomas Lemar dhe Jose Maria Gimenez pasi janë të lënduar.

Ndërsa, Carlo Ancelotti nuk do ta ketë në dispozicion sulmuesin kryesor të ekipit, Karim Benzeman, pasi është gjithashtu i lënduar.

Mungesa e francezit pritet të jetë problem i madh për ‘Los Blancos’.

Më poshtë i gjeni formacionet e mundshme (sipas të përditshmes ‘AS’), për ndeshjen e cila fillon nga ora 21:00:

Related posts

Napoli dhe Chelsea shumë afër arritjes së marrëveshjes për Kepan

Lea Muslija

Agnelli dhe Juventusi festojnë arritjen në finalen e Kupës së Italisë

D V

Conte ëndërron Zaniolon e Romës

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More