Agjencia Zhurnal.mk.

Formacionet e mundshme: Chelsea me disa mungesa ndaj Malmos

Chelsea është mysafir i Malmos në rrethin e katër të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

 

Ndeshja që fillon në ora 18:45, do të zhvillohet në stadiumin “Eleda Stadion”, me The Blues që janë favoritë.

Për këtë sfidë, Malmo nuk mund të llogarisë në Jonas Knudsen, Ola Toivonen dhe Patriot Sejdiu, që janë të lënduar, derisa Felix Bejimo është i lënduar.

Në anën tjetër, Chelsea ka mungesa si Timo Werner, Romelu Lukaku dhe Mateo Kovacic, që po ashtu janë të lënduar, gjersa në dyshime janë Christian Pulisic dhe Mason Mount.

Formacionet e mundshme:

Malmo: Dahlin, Brorsson, Nielsen, Ahmedhodzic, Olsson, Christiansen, Innocent, Pena, Larsson, Birmancecvic, Colak.

Chelsea: Arrizabalaga, Rudiger, Christensen, Chalobah, Chilwell, Jorginho, Niguez, Azpilicueta, Ziyech, Hudson-Odoi, Havertz.

Foto: WhoScored

Related posts

Kartoni i kuq më i çuditshëm ndonjëherë vjen nga Serie A, Ampadu ndëshkohet pas një ndërhyrje të pastër në Riberyn

D V

Maqedonia e Veriut dëshpërohet fare në fund, Islanda ia mori fitoren nga duart

D V

Kylian Mbappe vazhdon me formën e mirë në Ligën e Kampionëve, shënon që në start të ndeshjes

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More