Agjencia Zhurnal.mk.

Formacionet bazë: Drenica dhe Dukagjini ‘luftojnë’ për tri pikë

Drenica e mirëpret Dukagjinin në kuadër të javës së 16-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

 

Ndeshja që fillon në ora 13:00, do të luhet në stadiumin  “Bajram Aliu” në Skenderaj.

Drenica aktualisht pozicionhet në vendin e pestë me 17 pikë, dhe dëshiron të rikthehet tek fitorja.

Në anën tjetër, Daukgjini është në të tetin me 15 pikë, dhe synon të vazhdojë me fitore.

Formacionet startuese:

Drenica: Gjokaj, Lushtaku, Veliqi, Hoti, Agyare, Bejta, Dervishaj, Thaçi, Gavazaj, Zeka, Abazi.

Dukagjini: Haxhihamza, Shala, Basriu, Dallku, Hugo, Zabërgja, Morina, Ahmeti, Zulfiu, Merlaku, John. 

Formacioni zyrtar;Drenica – KF Dukagjini (Klinë)

Posted by KF Dukagjini (Klinë) on Wednesday, November 9, 2022

Related posts

Shefi ekzekutiv i Man City: Reali e meritoi humbjen nga PSG, Chelsea, City dhe Liverpool

Lea Muslija

Kosova vazhdon të jetë në top 10 vendet e botës edhe në ditën e katërt me medalje në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”

D V

Dhjetë futbollistët më të paguar në botë në vitin 2022 – Messi dhe Ronaldo humbin primatin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More