Agjencia Zhurnal.mk.

Ford shpërndan video të versionit rally të veturës së saj Ford Ranger Raptor 2023

Ford prezantoi Ranger Raptor në fillim të këtij viti dhe nga pamja e tij, prodhuesi i automjeteve Dearborn është tashmë gati për ta çuar kamionçinën në nivel tjetër.

Sot, më 1 nëntor, një version garash do të shfaqet gjatë Ditës së Kupës së Melburnit, eventi i garave me kuaj në Australi që mbahet çdo vit të martën e parë të nëntorit.

Për të krijuar bujë rreth premierës, një video e shkurtër “teaser” është publikuar në kanale të ndryshme të mediave sociale.

Është shumë herët për të thënë se për çfarë ka punuar Blue Oval, por dritat shtesë sugjerojnë se është një version i gatshëm për tubime për ngjarje të tilla si Baja 1000.

Gjithçka që mund të bëjmë është të spekulojmë në këtë pikë, por nuk do të jemi shumë habitur nëse është një Ranger Raptor R apo diçka e ngjashme.

Kamionçina e shpejtë tashmë vjen nga fabrika me një mënyrë të dedikuar të vozitjes në “Baja mode”, raporton motor1.

Ndryshe nga gjenerata e mëparshme Ranger Raptor, i riu po vjen në Amerikën e Veriut ku është konfirmuar se do të dalë në shitje në vitin 2023.

Shtetet e Bashkuara dhe Kanadaja ka të ngjarë të marrin versionin me 392 kuaj fuqi dhe 583 njuton metër me fuqi rrotulluese.

Në Evropë, kamionçina ka vetëm 288 kuaj fuqi dhe 491 njuton metër nga motori i tij V6 EcoBoost me dy turbo për shkak të rregullave shumë më të rrepta të emetimeve.

Me Ranger Raptor-in e ri, Ford po i bën gjërat ndryshe duke kaluar nga një motor me katër cilindra me dy turbodiesel në një motor me gaz V6.

Ford Ranger Raptor Teaser 01.11.2022

Testing and development doesn’t stop when the sun goes down. 01.11.2022

Posted by Ford on Friday, October 28, 2022

Related posts

Pesë arsye pse duhet të pyesim veten nëse duam vërtet një veturë automatike

Xh M

SHBA do të ndalojë importin e veturave elektrike kineze

D V

Arrin Milano – Alfa Romeo e parë elektrike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy