Agjencia Zhurnal.mk.

Flokë të bukur si Armina; Blogerja tregon si kujdeset për ato

Me siguri që një nga gjërat e shumta të bukura që ka Armin janë dhe flokët e saj gjithnjë të shëndetshëm dhe të krehur bukur. Por, si mund t’I bëjmë dhe në flokët tanë që të jenë njësoj dhe të rriten shpejt? Armina ka treguar 1 sekret:

 

“Sa herë në javë i lan flokët”, ishte pyetje e ndjekësit që nuk mbeti pa një përgjigje.

“Mundohem 2-3 herë në javë por varet nga eventet (ka raste dhe më shpesh) Më e mira është 2 herë”, iu përgjigj Armina.

Për të pasur flokë të shëndetshëm këshillohet që të mos lahen shpesh në mënyrë që të ruhen vajrat natyrorë të lëkurës, të cilat ushqejnë rrënjët e tyre.

Provojeni dhe ju!

Related posts

Fati yt/ Horoskopi, 17 nëntor 2021

D V

Ekziston një shpjegim shkencor: Pse ëndërrojmë sikur biem dhe çfarë do të thotë në të vërtetë?

D V

Këto janë gjërat që duhet të bëni kur ndiheni keq!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More