Agjencia Zhurnal.mk.

Flet njeriu i momentit në Superligën e Kosovës, Erlmal Krasniqi thotë se ky është vetëm fillimi i shkëlqimit të tij

Ermal Krasniqi në vitet e fundit është llogaritur si njëri prej talentëve më të mëdhenj në Superligën e Kosovës, por këtë vit, ai është kthyer në lider te Ballkani.

Sulmuesi anësor ka shkëlqyer në pesë ndeshjet e para, duke shënuar pesë gola.

Ballkani është lider me 11 pikë, aq sa ka edhe Drita në vendin e dytë.

Në një intervistë për Telegrafin, Ermal Krasniqi ka thënë fillimisht se e ka pritur këtë shpërthim.

“E kam pritur këtë start. Duke parë punën e që e kemi bërë në fazën përgatitore e kam pritur që do të kem paraqitje të mirë”, deklaroi Krasniqi.

Tutje ai shtoi se është befasuar këndshëm nga skuadrat që këtë vit janë ngjitur në Superligë, ndërsa rendit edhe kundërshtarët për titull.
“Ekipet qe janë futur në Superligë me kanë befasuar për të mirë, sepse po tregojnë ndeshje shumë të mira”.

“Sa i përket titullit mendoj që të gjitha ekipet janë shumë të mira, por do të thoja që për trofe do të luftojmë me Dritën, Prishtinën dhe Gjilanin”, deklaroi Krasniqi për Telegrafin.

Ylli i Ballkanit aktualisht është në krye të listës së realizatorëve, ndërsa beson që golat nuk do të ndalen edhe pse nuk i ka vënë një objektiv vetit.

“Nuk i kam vëmë vetës ndonjë qëllim se sa gola do të shënojë këtë vit. Do të mundohem që çdo ndeshje të paraqitem sa më mirë. Besoj që edhe golat nuk do të mungojnë”, nënvizoi ai.

Ballkani ndeshjen e radhës e zhvillon ndaj Malishevës, skuadër që e ka nisur mirë këtë edicion si debutues, ku Krasniqi e sheh si të vështirë këtë përballje.

“Na pret një ndeshje shumë e vështirë në Malishevë sepse kundërshtarët kanë lojtar shumë të mirë në ekip dhe këtë po e tregon edhe deri tani në ndeshjet që i ka zhvilluar”, përfundoi ai.

Related posts

Sot disa ndeshje shumë interesante në Kupën e Kosovës: Në fushë Prishtina, Gjilani, Llapi e Ballkani

Redaksia

Krijohen hapësira të reja parkingu në Çair

Z.H

Qytetarët ankohen për fryerjen e faturave të nxemjes qendrore në Shkup

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More