Agjencia Zhurnal.mk.

Flakët e zjarrit përfshijnë ndërtesën shumë katëshe pranë Burj Khalifa. Alarm në Dubai

Përfshihet nga flakët një ndërtesë shumë katëshe pranë Burj Khalifa-s në Dubai.

 

Sipas informacioneve, zjarri tani është shuar, ndërsa ende nuk dihet nëse ka të lënduar. Ndërtesa që mori flakë quhet 8 Boulevard Walk dhe është një nga rrokaqiejt e Emaar, kompania kryesore e ndërtimit e mbështetur nga qeveria.

Policia e Dubait dhe agjencia e çështjeve civile nuk dhanë një deklaratë zyrtare për zjarrin dhe Emaar nuk iu përgjigj përpjekjeve të agjencisë amerikane për ta kontaktuar atë.

Related posts

Putin: Do të shqyrtojmë disa opsione nëse Perëndimi refuzon garancitë për siguri

D V

BioNTech fillon punën për vaksinë specifike për variantin Omicron

D V

Indonezianët ndezin zjarre në disa ditë protesta

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More