Agjencia Zhurnal.mk.

Fjalët e para të Jose Mourinhos si trajner i Romës: Pres që klubi të më bëjë dhuratë në këtë afat kalimtar

Jose Mourinhos u prit nga tifozët e Romës si hero, në ditën e prezantimit, ku ishin mbledhur me qindra në aeroport, por edhe në qendrën stërvitore të klubit.

 

Në fjalët e para si trajneri i Romës ai u shpreh se do të krijojë një ekip fitues dhe se pret dhuratë nga klubi.

“Nuk mendoj se e meritoj mënyrën si u mirëprita sepse nuk bëra asgjë për ta. Ka edhe më shumë përgjegjësi mbi supet e mia”.

“Ne duam të bëjmë një Romë të suksesshme, por duam një të ardhme fitoresh, jo një moment të izoluar suksesi. Ne duam të bëjmë diçka të qëndrueshme dhe unë jam gati për këtë. Jam entuziast për këtë”.

“Unë dua të përshpejtoj procesin, padyshim që e di se ajo që po bëjmë është për nesër, por nuk është në natyrën time të pres shumë gjatë”, deklaroi Mourinho.

Related posts

Manolas transferohet të Sharjah

Xh M

Zyrtare: Chelsea shkarkon trajnerin Tomas Tuchel

Z.H

Agim Ademi mbetet kandidati i vetëm për kryetar të FFK-së

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More