Agjencia Zhurnal.mk.

Fitimet e Neymar te Al Hilal në vit, muaj, javë, ditë, orë dhe minutë

Një nga transferimet më të befasishme të kësaj verë është shumë afër të ndodh, Neymar është në prag të largimit nga Paris Saint Germaini.

Braziliani shpejt pritet të udhëtojë drejt Arabisë Saudite për të kryer testet mjekësore te Al Hilal, ky për dy sezone pritet të fitojë 160 milionë euro – kurse PSG nga ky transferim 100 milionë euro.

Me këtë rast tashmë janë kalkuluar fitimet e detajuara të 31-vjeçarit.

Neymari do të fitojë 80 milionë euro në vit, 6.7 milionë në muaj, 1.5 milion në javë, 216 mijë euro në ditë, 9000 mijë euro në orë dhe 150 në minutë.

Gjithashtu thuhet se klubi arab i ka premtuar lojtarit se mund t’ia paguajë gjysmën e pagës menjëherë në rast se pranon kalimin.

Related posts

De Gea afër rikthimit në Ligën Premier?

D V

Ylli i Barcelonës premton se do të ndjekë hapat e Messit

D V

Carvajal ka pësuar lëndim të rëndë, zgjerohet lista e lojtarëve që mungojnë te Real Madridi

D V