Agjencia Zhurnal.mk.

Finlanda ngre një mur 200 km në kufirin me Rusinë

Finlanda ka prezantuar planin për sigurimin e kufirit me Rusinë. Sipas autoriteteve finlandeze plani parashikon një gardh 200 km në totalin e 1300 të kufirit të saj. Ndërkohë bëhet me dije se do të jetë me një kosto prej rreth 380 milionë euro.

 

Sipas mediave të huaja, pritet të jetë një gardh më shumë se tre metra me tela me gjemba, kamera të shikimit të natës, drita dhe altoparlantë, bëri të ditur menaxheri i projektit i prezantuar nga Agjencia Kufitare.

Related posts

Përfundon raundi i tretë Ukrainë-Rusi, negociatori ukrainas: Bisedimet nuk e kanë përmirësuar situatën në vend

D V

Zhduken armët që u shfrytëzuan gjatë grusht shtetit në Turqi – Qeveria turke thonë se u humbën edhe pse ishin nën mbrojtje të shtetit

D V

Një pjesë e raketës ruse ra në atmosferën e Tokës, ESA: Rreziku ishte real

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More