Agjencia Zhurnal.mk.

Fillon rregullimi i disa rrugëve në komunën e Karbincit

Karbinc, 21 Shtator – Sot kanë nisur aktivitetet ndërtimore për ndërtimin e një rrugice në fshatin Kozjak të Karbincit.

 

Paralelisht nis ndërtimi i dy rrugëve të tjera, njëra në fshatin Tarinci dhe tjetri në fshatin Argulica me një sipërfaqe totale prej 1700m2.

Vlera e këtij projekti infrastrukturor është 1.700.000 denarë, mjetet janë siguruar plotësisht nga buxheti i Komunës së Karbincit.

Që banorët tanë të kenë një jetë sa më cilësore e më cilësore, atë që u mungon prej vitesh dhe e meritojnë, ne investojmë sa më shumë.

https://www.facebook.com/photo?fbid=519090903555473&set=pcb.519091240222106

Related posts

Mickoski: Po bëhet e qartë se Kovaçevski dhe Qeveria nuk duan të arrijnë unitet kombëtar

Redaksia

Shënohen 20 vjet nga themelimi i Universitetit të Evropës Juglindore në Tetovë

Z.H

Para samitit/ Vuçiç ecejake në pritje të Ramës e Dimitrov, ja momenti kur shtrëngojnë duart

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More