Agjencia Zhurnal.mk.

Fillon modernizimi i infrastrukturës nëntokësore në rrugën “Strumiçka” në Çair

Shkup, 18 nëntor – Një lajm i shkëlqyeshëm vjen sot nga komuna e Çairit. Në rrugën “Strumiçka 2” nga sot kanë filluar punimet për modernizimin e infrastrukturës nëntokësore, shkruan Zhurnal.

 

Në këtë rrugë, do të rregullohet rrjeti atmosferik dhe fekal me gjatësi prej 119 metrave.

Kryetari i komunës së Çairit Visar Ganiu, informon se jo vetëm në këtë rrugë por edhe në pjesë tjera të komunës po punohet me dinamikë të përshpejtuar për modernizimin e infrastrukturës nëntokësore.

“Çairasit dhe Çairi meritojnë më të mirën, andaj investimet do t’i vazhdojmë në të gjitha fushat në territorin e Komunës sonë”, thotë Ganiu.//Zhurnal.mk

EDHE NJË LAJM I SHKËLQYESHËM NGA ÇAIRI, FILLOI MODERNIZIMI I INFRASTRUKTURËS NËNTOKËSORE NË STRUMIÇKA 2 Dita e sotme i…

Posted by Visar Ganiu on Thursday, November 18, 2021

Related posts

Analizë / Ja përse AlternAtiva tërhoqi kandidatin e saj në Kërçovë!

Redaksia

UNHCR: Konventa për refugjatë – 70 vjet mbrojtje të jetës së njerëzve të detyruar për të ikur

Z H

Aktive 20.250 raste të të infektuarve me Kovid-19, rreziku nga lloji omikron mbetet shumë i lartë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More